Lopez Lopezarus
telewizja2

XXI w … Fantastyka — > XXII w

Kiedy doczekamy się czegoś z prawdziwego zdarzenia ? Na poziomie, zasługującego na miano wydarzenia XXI wieku.

Do czego pije ?

Do imprez organizowanych w Polsce. Imprez – konwentów, elektronicznych, o tematyce “growej”, fantastycznej, komputerowej, hardwarowej …

Otoczka nowości, otoczka nowoczesności, powiewu przyszłości, a jak przychodzi co do czego … impreza zamyka się w swoich murach.

Jesteśmy zdani jedynie na odtwórcze materiały.

Przykład … świeżynka :

PYRKON

Było wielkie (no może nie tak wielkie) halo. o tym co ma być, kto ma być, jak ma być. Ale zapomniano o tych którzy nie mogą przyjechać – albo z przyczyn natury leniu-hilistycznej jak i z przyczyn zdrowotnych, losowych itp. A chcieliby zobaczyć co się dzieje, kto przemawia, o czym się mówi, kto przyjechał itp  Przecież tyle się mówi że internet(np YouTube  Twitch) ma zabić/przebić/pobić Telewizję w jej bezpośrednim przekazie.

W Polsce też już mamy przejścia/doświadczenia z Twitch-em, (no wiemy jak działa, jak się go używa) Hang-outem Googla. Nie wspomnę że można wrzucać materiały na różne serwisy “on-the-go”, płynnie po nagraniu materiału – Vimeo, wspomniany YouTube etc. .

Dlaczego organizatorzy tego nie robią – ja dopatruję się jedynie lenistwa. Nie tłumaczy ono jednak strat dodatkowych zysków (tych materialnych i nie-materialnych) które można by było osiągnąć.

Sam Tweet i Facebuń i Youtub w tych czasach to za mało. Sama treść to za mało. Potrzebna jest fonia i wizja.

Źródła (frustracji) (wiele zostało pominiętych m.in. zdania niektórych za-grajmerów którzy tylko zamierzają być na Pyrkonie [w tym konkretnym, dzisiejszym, przypadku] może coś nakręcić i za dwa dni gdzieś upublicznić – to wszystko – mało ambitne… bez polotu)

Oczywiście nie ujmuję imprezie. Naświetlam tylko że można, lepiej … ambitniej … innowacyj-niej … Technika już na to pozwala. I na to chyba wszyscy niecierpliwie czekamy.

This entry was published on March 23, 2013 at 15:00. It’s filed under beginning, Technologiae and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 773 other followers

%d bloggers like this: